День знань 2022-2023 н.р.

Навчальний рік 2022-2023 року починається у важкий для країни час. Пів року Україна протистоїть широкомасштабній російській агресії. Багато учнів опинилися за кордоном, рятуючись від ракет "братнього" народу. Батьки стали до лав ЗСУ та ТрО, щоб захистити рідну землю, свої родини.

В умовах воєнного часу навчальні заклади мусять піклуватися не лише про освітній процес, а й про безпеку його учасників.

Тому в КЗ "Черкаська санаторна школа Черкаської обласної ради" з метою убезпечення учнів у разі ракетного обстрілу День знань відбувся увечері 30 серпня. Щоправда ворог таки спробував зіпсувати нам свято. І учням разом з батьками довелося відвідати щойно відремонтоване укриття. Але наше ППО, як завжди було на висоті і невдовзі свято таки відбулося.

Гіркою і радісною виявилася зустріч з рідною школою. Гіркою від розлуки з друзями, які залишилися на чужині, від втрат серед рідних та друзів. Радісною від повернення в рідні стіни, зустрічі з однокласниками та педагогами. Адже попередній навчальний рік закінчували в тривозі і страху, очікуванні новин з передової і молитвах за наших захисників, поєднували волонтерство з дистанційним навчанням з різних куточків планети.

Щоб уникнути скупчення людей, були присутні лише учні, які вперше стали на поріг нашої школи, учні 4 та 5 класів та ті, хто через рік залишить її і вирушить у доросле життя, наша гордість, наші випускники.

Прозвучало традиційне вітальне слово директора школи, Людмили Шарапи, і на шкільний майданчик виходять учні перших класів. Їх вітають хлібом-сіллю і посипають житом, щоб у їхніх голівках щедро родили знання і старанність до навчання.

Хвилиною мовчання вшанували всі присутні загиблих захисників, які віддали свої життя, щоб юні українці йшли до української школи і навчалися українською мовою під мирним небом України.

Також традиційними стали подарунки першачкам від випускників, перший дзвоник та супровід випускниками до класів нове покоління учнів.

Як завжди, окрасою свята стали наші вокалісти, учні й педагоги, а також флешмоб "Червона калина", який поставила хореограф Валентина Боровик.

Хочу відмітити, що довга розлука надала звичному святу певної щемливості, ніжності й теплоти. Думаю, ці почуття збережуться надалі і сприятимуть зміцненню нашої шкільної родини.

Тож бажаємо всім перемоги та миру на рідній землі. Учням - успіхів у навчанні, батькам - відваги й сил пережити важкі часи, педагогам - терпіння і творчого натхнення.

Контакти

18030 м. Черкаси

вул. Надпільна, 532

Тел: +38 0472 715118

Факс: +38 0472 715118

Email:  sanatorna.ck.2st@gmail.com