Робота медичної служби

«Здоров’я дорожче золота», - писав У. Шекспір. Це найголовніша складова нашого життя. Важливе здоров’я кожної людини, адже окремо ми є частинками суспільства. Підтримання свого тіла і духу в хорошому стані, заняття спортом та зростання кількості освічених людей – ось запорука здорового суспільства. І  саме здоров’я дітей відноситься до найважливіших показників, що характеризують економічне, соціальне, моральне благополуччя суспільства.

Діти – це найцінніше, що є у батьків. Ні для кого не є таємницею, що у сьогоднішній неспокійний час найперше, що турбує батьків – це здоров’я дитини та те надійне середовище, де б дитина була захищена від різних ризиків та негараздів.

Саме з такою метою існує Черкаська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради, основним завданням якої є   збереження, зміцнення здоров’я учнів, формування в них відповідального ставлення до власного здоров’я .

Головні завдання школи-інтернату - комплексне консервативне лікування  сколіотичної хвороби, попередження прогресування деформації хребта; профілактика прогресування захворювання; створення м’язового корсета; виховання правильної постави; турбота про загальний розвиток дитини; нормалізація функцій серцево-судинної і дихальної систем; забезпечення максимальної працездатності.

Основні складові комплексного  консервативного лікування  сколіотичної хвороби в умовах  санаторної школи-інтернату:

  • раціональний режим дня ;
  • раціональне харчування;
  • загально-зміцнюючі та загартовуючі процедури;
  • ортопедичний режим;
  • лікувальна фізкультура;
  • лікувальне плавання та водні процедури;  
  • лікувальний масаж;
  • фізіотерапевтичне лікування;
  • стоматологічна  допомога.

Режим дня особливо важливий для школярів, він передбачає раціональне чергування режиму спокою і руху,  включає  години для навчальних занять,  приймання їжі, сну, відпочинку,  розваг,  лікувальних процедур, прогулянки  на свіжому повітрі,  підготовки  домашніх завдань . Виконання учнями режиму дня є запорукою успішного навчання і результативного лікування.

Важливим фактором комплексного лікування сколіозу є правильна  організація  раціонального харчування. В школі є нова, простора,  затишна їдальня, яка облаштована сучасним обладнанням.

Для вихованців закладу організовано п’ятиразове гаряче харчування. Основним завданням організації харчування є забезпечення дітей продуктами харчування, що відповідають віковим фізіологічним  потребам, принципам раціонального, збалансованого і здорового харчування.

У меню обов’язково входять продукти, які є стимуляторами енергетичних процесів, такі як:  м'ясо, риба, кисломолочні продукти, твердий сир, яйця, овочі, фрукти, соки,  рослинна олія. В осінньо–зимовий  період раціон харчування доповнюється вітамінами та мікроелементами , препаратами кальцію.

Вирішальне значення в загартуванні дитячого організму та успішному лікуванню сколіозу має загальнозміцнююче  лікування та загартування організму, а саме:  проведення профілактичних щеплень,  дотримання режиму  аерації в приміщеннях, прогулянки на свіжому повітрі, спортивні ігри,  приймання гарячого і холодного  душів перед і після лікувального плавання. Раціональний повітряний режим  сприяє підвищенню опору простудним та інфекційним захворюванням, засвоюваності матеріалу на уроках, підвищенню уваги.

Ортопедичний режим допомагає зменшити викривлення хребта і домогтися його стабілізації. Це досягається максимальним розвантаженням усього хребта: під час уроків і підготовки домашніх завдань діти лежать на тапчанах з підгрудниками.

В залежності від ступеню сколіозу та супутньої патології  лікарі призначають  вихованцям  один з трьох ортопедичних режимів:

  • Загальний активний – під час навчання і самопідготовки учні сидять за партами. Призначається дітям при відсутності прогресування сколіотичної хвороби.
  • Режим часткового розвантаження хребта призначається дітям зі стабільним сколіозом.  Діти  під час уроків та самопідготовки 20 хв. займаються лежачи на тапчані з підгрудником,   20 хв. -  сидячи за партою.
  • Режим повного розвантаження хребта – впродовж всіх уроків діти лежать на тапчанах з підгрудниками. Призначається дітям з прогресуючими формами сколіозу.

При неправильному сидінні, коли висота стола та  парти не відповідає зросту дитини, відбувається перевантаження хребта, тому в залежності від росту та віку дитини ретельно підбираються та розміщуються меблі. Лікар-ортопед-травматолог в залежності від ступеню і форми сколіозу розробляє кожній дитині індивідуальний ортопедичний режим. Кожного дня педагогічними та медичними працівниками ведеться контроль  за дотриманням дітьми ортопедичного режиму.

Правильне положення хребта під час сну є  також частиною лікування сколіотичної хвороби. Тверда постіль без подушки - один із способів боротьби зі сколіозом. М'яка постіль позбавляє опори і підсилює болі в спині, тому діти, які лікують  сколіоз,  сплять на дерев'яних щитах, вкритих м'якими матрацами.

 

 

 

Контакти

18030 м. Черкаси

вул. Надпільна, 532

Тел: +38 0472 715118

Факс: +38 0472 715118

Email:  sanatorna.ck.2st@gmail.com