Водолікування

Як відомо ,  водні процедури - це одна із запорук здоров'я, а вода - основа життя. Цілющі властивості води допомагають підняти настрій, поліпшити здоров'я і надати шкірі еластичність і пружність, зберігаючи її молодість.

 

БАСЕЙН 

Важливу роль в зміцненні кістково-м’язової системи, а також загартуванні організму відіграє плавання. Лікувальне плавання дуже корисне для організму дитини, бо поєднується ефект розвантаження хребта, зміцнення зв’язок і м’язів. Якщо сколіоз не лікувати, то по мірі росту і розвитку дитини ступінь хвороби в більшості випадків прогресує.

Проводиться плавання  в басейні школи. До басейну дітей супроводжує  вихователь або вчитель.  Перед тим, як зайти в басейн, діти проходять медичний огляд. Медична сестра опитує учнів чи не має скарг на здоров’я,  проводить огляд шкірних покривів. Діти допускаються до уроків лікувального плавання тільки після миття в душі.

 

Уроки  плавання проводять вчителі фізкультури. Під час перебування дітей у воді поруч є медична сестра, яка при потребі завжди може надати першу долікарську допомогу.

Лікувальне плавання рекомендується всім дітям, які проходять лікування  сколіотичної  хвороби.

У школі-інтернаті застосовується дозоване лікувальне плавання, що включає різноманітні комплекси спеціальних фізичних і плавальних вправ з використанням різних форм плавання і його елементів.

Заняття з лікувального плавання проходять за розкладом уроків  2 рази на тиждень.

 

ЛІКУВАЛЬНІ ДУШІ

 Душ – водолікувальна процедура, в основі якої лежить вплив  на тіло струменів води різної форми, температури та тиску. Для лікування сколіозу використовуються  струменевий  (душ Шарко)  та циркулярний  душі.

Циркулярний душ  проводиться  у спеціальній відкритій  кабіні, яка оснащена системою розміщених довкола горизонтальних та вертикальних трубочок  із багаточисленними  отворами, через  які тонкими струменями під тиском подається вода  для гідромасажу  тіла.  Для проведення водолікування кожен учень повинен мати  форму: гумові тапочки, гумову  шапочку і рушник. Процедура  водяного масажу триває  15 хвилин,  знімає напругу м’язів, покращує кровообіг   та приводить у тонус весь організм.

 

Струменевий душ ( душ Шарко) — унікальна гідротерапевтична оздоровча процедура, названа на ім’я лікаря-невропатолога, психіатра Жана Шарко. Методика була придумана більше 100 років назад. Це метод масажування тіла поперемінно менш і більш потужними струменями води  контрастної температури  під сильним тиском. Курс лікування - 10-15 процедур. Тривалість процедури від 1-2 до 3-5 хв.

 

Процедуру проводить медичний працівник для кожного учня індивідуально у відведений час згідно графіку. За рахунок потужного стимулювання струменем води у дітей активізується лімфо і кровообіг, в залежності від використаної температури розслабляються або тонізуються м’язи опорно-рухового апарату, зменшуються болі при остеохондрозі хребта, нормалізується обмін речовин, тренується серцево-судинна система, зміцнюється імунітет, підвищується загальний тонус, настрій і працездатність. 

Підводний душ-масаж – це водолікувальна процедура, при якій тіло пацієнта занурене у воду і масажується струменем води. Ефективність підводного душу-масажу полягає в тому, що він включає в себе відразу кілька лікувальних факторів: контрастність процедур, лікувальна ванна, фізичний тиск струменя і насичення киснем. 

 

Гідромасажна ванна являє собою систему з інтегрованими в архітектуру ванни форсунками.  Масаж може бути струменевий і бульбашковий. М'який бульбашковий масаж ефективно знімає втому м'язів і напругу.  Струмені води спрямовують  саме на ті області тіла, які потребують лікування. Процедуру проводить медичний працівник для кожного учня індивідуально у відведений час згідно графіку.

Для  прийняття процедур  потрібні  гумові тапочки,  рушник і купальник.

Хлоридно-натрієві (соляні)  ванни  є своєрідним методом терапії і широко використовуються  для лікування сколіотичної хвороби у дітей. Вони мають тонізуючу дію, покращують обмін речовин, є дієвим засобом профілактики серцево-судинних та  опорно-рухових захворювань, остеохондрозу, варикозу,  полегшують біль у суглобах і м’язах, допомагають відновитися після переломів та травм.

 

Згідно графіку лікування  діти приймають соляні ванни  через день, тривалість однієї процедури 10-15 хв. Курс лікування розрахований на 12-15 процедур.  Після соляної ванни треба обполоснутися під душем.

Контакти

18030 м. Черкаси

вул. Надпільна, 532

Тел: +38 0472 715118

Факс: +38 0472 715118

Email:  sanatorna.ck.2st@gmail.com