Фізіотерапія

Для проведення  фізіотерапевтичних процедур в школі  обладнано наступні кабінети:

  • електросвітло лікування ( УВЧ-терапія, тубус-кварц, ультразвукова терапія);
  • масажу;
  • теплолікування (парафінолікування);
  • аромотерапії.

Фізпроцедури проводяться через день в спеціально обладнаних кабінетах, середня протяжність процедури 10-20 хв., курс  лікування складає  10-15 процедур .

На фізпроцедури учні направляються вихователями згідно лікувального графіку і в призначений час. В перший день призначеного курсу лікування  учням проводять інструктаж з ТБ при виконанні  призначеного фізіолікування. Під час процедур учням  забороняється рухатись, читати, спати, говорити, дивитись не захищеними очима на джерело світлового випромінювання , доторкатись до апаратури. Курс фізіолікування не повинен перериватись. Якщо в курсі учнями допущена перерва більше двох процедур, то ефективність  лікування різко знижується.

Добросовісне виконання  правил, порад та  призначень лікаря забезпечить успішне лікування  сколіотичної  хвороби.

 

КАБІНЕТ ЕЛЕКТРОЛІКУВАННЯ           

Електрофорез – це широко поширений, фізіотерапевтичний метод впливу на організм слабкого електричного струму в поєднанні з лікарськими препаратами.

Суть процедури полягає в тому, що під впливом електричного струму, ліки, розчинені у воді, переміщуються через шкіру до хворих органів  і, при правильно підібраній силі струму, не викликає неприємних або хворобливих відчуттів. Процедура займає від 5 до 20 хвилин. При призначенні медикаментів лікар враховує протипоказання і індивідуальні реакції організму, щоб після лікування не розвинулася алергічна реакція або небажані побічні ефекти.

Правильно підібране лікування і дотримання  дітьми рекомендацій лікаря дозволяють зробити цю процедуру безболісною і безпечною, дають відмінний результат,  нормалізуючи стан і розвиток дитини.

 

УВЧ-терапія - це лікувально- профілактичний і реабілітаційний вплив на уражені області  тіла  безперервним або імпульсивним електричним полем.

УВЧ - терапія це ефективний метод електролікування електричним полем з ультрависокими частотами, яке підводиться до проблемної області хребта за допомогою конденсаторних пластин. Чинить болезаспокійливу, протизапальну дію, зміцнює імунітет організму, покращує відновлення, регенерацію тканин, а також покращує загальний стан здоров'я хворого. УВЧ при остеохондрозі, сколіозі - це ефективно і корисно.

Триває процедура увч-терапії від 5 до 15 хв. Курс лікування складається з 10 або 15 сеансів, які проводяться або через день, або щодня згідно призначення  лікаря.

УФО-випромінювання ( Тубус-кварц) За допомогою тубус-кварцу проводиться локальне ультрафіолетове опромінювання горла, носа, порожнини рота.

Володіє бактерицидними діями і своїм випромінюванням приводить до загибелі мікробів та вірусів,  є ефективним методом лікування стафілококової інфекції та іншої патогенної мікрофлори  носоглотки, використовується для профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій. Всі процедури уфо-терапії призначають учням дозовано з певним інтервалом.

Під впливом УФО-випромінювання активується імунітет, підвищуються адаптаційні можливості організму і його опірність до несприятливих факторів.

 

КАБІНЕТ ТЕПЛОЛІКУВАННЯ 

Теплолікування застосовують з метою надання протизапальної, знеболюючої, антиспазматичної та розсмоктувальної дій. В кабінеті парафінолікування діти приймають процедури лежачи на тапчанах. Медична сестра викладає парафінові аплікації дітям на хворі ділянки тіла, покриває клейонкою і ковдрою. Процедуру проводять через день, тривалість  20 хв.

Курс лікування складає 12-20 процедур.

 

МАСАЖНИЙ КАБІНЕТ 

Масаж - складова частина комплексного  консервативного лікування  сколіотичної хвороби.

Загальний масаж м’язів спини  призначається при сколіозі всіх ступенів і спрямований на нормалізацію тонусу ослаблених і надмірно напружених скелетних м’язів. Спеціальні прийоми масажу - розтирання, розминання - допомагають знизити деформуючий  вплив м’язових груп на хребет. При цьому поліпшується кровообіг внутрішніх органів і опорно-рухового апарату, знижується інтенсивність болю. Один курс масажу включає в себе 15-20 сеансів раз у квартал.

В масажному кабінеті є 4 кабінки, де одночасно можна здійснювати масаж 4 дітям. Масаж проводять 4 кваліфіковані медичні сестри з масажу.

Ароматерапія – це комплекс лікувально-профілактичних процедур із використанням натуральних рослинних ефірних олій (чайного дерева, шавлії, анісу, ялиці, лимону, м’яти). Ароматерапія є реальним захистом від бактерій і вірусів, що забруднюють навколишнє середовище, і одним із найважливіших методів профілактики  і лікування  захворювань.

Кабінет ароматерапії не схожий на жоден кабінет нашої  школи: тут не має ні звичних парт, ні дошки, а стоять красиві зручні дивани, крісла, звучить ніжна заспокійлива мелодія, що змінюється шелестом дерев, співом птахів, шумом моря, а головне весь простір заповнений чудодійним ароматом евкаліпта, лаванди, чайного дерева, чабрецю, туї, сандалового дерева.

Доведено, що ефірні масла, які містяться в рослинах, крім своїх антисептичних і антимікробних властивостей мають антитоксичний та антивірусний ефект, заспокійливу дію, заживляють рани, виводять радіацію з організму і навіть лікують променеву хворобу. Крім того їх використовують в кардіології, пульмонології, в боротьбі з туберкульозом, діабетом, раком та іншими серйозними захворюваннями.

Сеанси ароматерапії проводяться восени та навесні, ними охоплено 100 % учнів. Після проведення сеансів ароматерапії кількість респіраторних захворювань у дітей зменшується, у багатьох випадках нормалізується психоемоційний стан дітей, підвищується апетит. 

Тож учні нашої школи, вчителі чи гості, завітавши до кабінету ароматерапії, отримають масу позитивних емоцій, відпочинуть після трудового дня, забувши про щоденні турботи, а також позбудуться недугів.

 

СТОМАТОЛОГІЧНИЙ КАБІНЕТ 

Стоматологічний кабінет у школі є центром надання допомоги, як профілактичної, так і лікувальної.

У лікаря-стоматолога є всі можливості обстеження стоматологічного статусу дітей, визначення факторів ризику стоматологічної патології, проведення лікувальних і превентивних заходів з індивідуальним підходом під контролем медичного персоналу, в тісному контакті з батьками та педагогічним колективом.

У результаті спільних зусиль лікаря та педагогів створені всі умови для широкого охоплення дітей  діагностичними, профілактичними та лікувальними стоматологічними заходами.

Перевагами надання стоматологічної медичної допомоги на базі школи є:

1) можливість тривалого диспансерного нагляду за школярами різних вікових груп;

2) можливість проведення заходів як індивідуальної, так і групової профілактики стоматологічних захворювань;

3) можливість забезпечення раціональним харчуванням та корекції вживання шкідливих для стоматологічного здоров’я продуктів харчування;

4) збільшення доступності стоматологічного лікування для дітей;

5) можливість ефективної взаємодії лікаря-стоматолога із педагогами та батьками вихованців.

Шкільна стоматологія залишається найважливішим механізмом соціального захисту підростаючого покоління, оскільки забезпечує рівний доступ дітей до профілактичної та лікувальної стоматологічної допомоги незалежно від майнового і соціального стану їхніх сімей.

Зрозуміло, вибір - погоджуватися на огляд в шкільному стоматологічному кабінеті чи ні - залишається тільки за батьками.

 

МЕДИЧНИЙ КАБІНЕТ 

Основне завдання медичних працівників медичного кабінету  -  дбати про  вихованців та працівників школи.

У  маленькому медичному центрі працюють кваліфіковані лікар-педіатр та медична сестра, які організовують медичний огляд учнів для визначення стану здоров'я та групи для заняттях фізкультурою, надають першу долікарську невідкладну медичну допомогу, здійснюють  нагляд за санітарним станом навчальних і допоміжних приміщень, за гігієнічним і фізичним вихованням школярів, проводять лікувальні консультації з питань фізичного виховання й режиму дня учнів, забезпечують медичне обслуговування спортивних заходів,  проводять профілактику інфекційних хвороб( щеплення, вакцинація) тощо. Кабінет оснащений необхідним сучасним медичним обладнанням.

У разі поганого самопочуття  дитину можуть покласти в ізолятор, де вона  залишається до приходу батьків або госпіталізують у лікарню. Шкільний ізолятор на 14 ліжок обладнаний  необхідними зручностями  для комфортного тимчасового перебування дітей.

 

КАБІНЕТ ФІТОКОКТЕЙЛІВ 

Для стимуляції апетиту, покращення обміну речовин та окисно-відновних процесів в організмі, діти вживають кисневі фітопінки.

Кров, збагачена киснем, активізує роботу внутрішніх органів.  Одну порцію кисневого коктейлю можна порівняти з хорошою прогулянкою на свіжому повітрі. Кисневі коктейлі прекрасно збагачують організм людини найчистішим киснем, легко справляються з симптомами хронічної втоми, безсонням, допомагають в боротьбі зі стресовими ситуаціями, є хорошим харчуванням для мозку, а також прекрасно відновлюють його після тривалих розумових навантажень.

Фітопінку наливають у суху склянку. Її можна пити чи їсти ложкою, але це потрібно зробити одразу після приготування. Тривалість профілактичного курсу – 10 пр.

Кисневий коктейль покращує обмін речовин, усуває гіпоксію, позитивно впливає на імунітет, нормалізує сон, підвищує працездатність і емоційний тонус.  Завдяки вживанню кисневого коктейлю діти шкільного віку легше засвоюють шкільний матеріал. Кисневий коктейль зайвим ніколи не буває. Тому, якщо є можливість, не відмовляйте собі в задоволенні випити оздоровчу порцію.

Важливе значення в процесі лікування в умовах санаторної школи- інтернату має психологічний фактор. Переживання, пов'язанні з захворюванням,  та частковий відрив від сім'ї травмують дитину, тому саме робота медичних і педагогічних працівників спрямована на поліпшення нервово-психічного стану дітей, їх емоційного тонусу та успішне лікування.

Контакти

18030 м. Черкаси

вул. Надпільна, 532

Тел: +38 0472 715118

Факс: +38 0472 715118

Email:  sanatorna.ck.2st@gmail.com