Загальні відомості

Адреса школи: 18030, м.Черкаси, вул.Надпільна, 532, тел. 71-51-18,  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,   сайт школи: http://sanschool.ck.ua

Директор школи : Шарапа  Людмила Володимирівна

Діяльність комунального закладу «Черкаська  санаторна школа Черкаської обласної ради»:

  • створення сучасного освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації з метою розвитку особистості успішного учня, який має навички критичного мислення, здатен будувати кар’єру, учитися впродовж життя, бути новатором та патріотом;
  • забезпечення реалізацію права дітей, які потребують тривалого лікування сколіотичної хвороби на здобуття загальної середньої освіти;
  • відновлення і зміцнення здоров’я здобувачів освіти, а також надання їм медичної допомоги.

Педагогічний колектив складається  з  98 працівників ( з них: 50 - вищої категорії, 31- І категорії, 7 - II категорії,  10 - спеціаліст, 1 – вчитель-методист,  старший вчитель – 18.) 

Обслуговуючий персонал (фахівці, службовці, робітники) складається із

93 працівників, у тому числі:

23 медичних працівника, які забезпечують  медичне обслуговування:

  • 1 ст. заступник директора з лікувальної роботи
  • 0,25  ст. медичний директор
  • 1,0 ст. лікаря-педіатра
  • 4,5 ст. лікар-ортопед-травматолог
  • 13 ст.  сестри медичні 
  • 8 ст. сестра медична з масажу
  • 1,0 ст. сестра медична з дієтичного харчування
  • 4,0 ст. молодшої медичної сестри

70  працівників обслуговуючого персоналу ( працівники їдальні, бухгалтерії,  робітники, прибиральники).

У закладі станом на 16.01.2023 р. навчається  678 здобувачів освіти з різних районів та міст Черкаської області, з них по захворюванню сколіотичної хвороби: 568 осіб  має 1 ступінь, 99 – 2 ступінь, 11– 3 ступінь. Крім сколіотичної хвороби 74% дітей мають супутні захворювання (таблиця додається).

Серед здобувачів освіти є категорійні групи дітей, а саме: 6 дітей-сиріт під опікою, 25 дітей з інвалідністю, 7 дітей-чорнобильців, 47 дітей з багатодітних родин, 41 дитина  учасників АТО, 46 дітей, батьки яких перебувають на військовій службі в ЗСУ, 18 дітей з сімей внутрішньо переміщених осіб.

Навчання дітей в школі проводиться за Типовими освітніми програмами  для загальноосвітніх шкіл. Додатково в розклад занять внесено уроки лікувальної фізкультури 3 рази на тиждень, уроки лікувального плавання 2 рази на тиждень. У навчальному корпусі розміщена 31 класна кімната, також кабінети фізики, природничих дисциплін, математики, історії, географії, української мови і літератури, іноземної мови, майстерні, кабінет-музей народознавства, 2 кабінети інформатики, 2 лінгафонних кабінети. Є велика бібліотека з читальною залою. Всі навчальні приміщення закладу підключені до мережі інтернет.

На базі школи  працюють 14 гуртків, з них: 10 – шкільних, 4 –  з  КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми ЧОР», в яких залучено 378 дітей.  

Розроблена концепція розвитку закладу «Школа сприяння здоров’ю» під назвою «Школа гармонії, добра і здоров’я», провідною ідеєю  якої є створення сприятливого освітнього, здоров’язберігаючого середовища на основі гуманізації, добротворення, родинності, співробітництва, спрямованого на зміцнення здоров’я дітей  та формування здорового способу життя.

Школа за результатами Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’я» стала переможцем у номінації «Загальноосвітній навчальний заклад».

Організація освітнього процесу в санаторній школі для дітей, хворих на сколіоз, передбачає проведення уроків (занять) і виконання домашніх завдань з дотриманням ортопедичного режиму за призначенням лікаря. Для цього навчальні приміщення забезпечені спеціальними меблями для розвантаження хребта (динамічні парти, підгрудники тощо). На всіх етапах освітнього процесу із здобувачами освіти педагогічні працівники організовують виконання особистого ортопедичного режиму. Години лікувальної фізичної культури та плавання чергуються в розкладі уроків (занять). Кожній дитині лікарем-ортопедом-травматологом призначається комплекс лікувальних процедур.

Діти отримують дієтичне 5-разове харчування з підвищеним вмістом білкових вітамінізованих продуктів.

Учні школи є переможцями та лауреатами міських, обласних, Всеукраїнських конкурсів образотворчого та декоративного-прикладного мистецтва, предметних і творчих олімпіад, конкурсу захисту наукових робіт МАН України, конкурсу наукових проектів «Майбутнє України».

Велика увага приділяється комп’ютерній грамотності вихованців. У 2017 році за кошти обласного бюджету було придбано робототехнічні набори LEGO. Завдяки цьому у закладі створено гурток  з робототехніки, в якому займається більше 130 дітей. За цей час гуртківці вибороли більше 120 призових нагород на різноманітних конкурсах та фестивалях обласного, Всеукраїнського  та міжнародного рівня.

З жовтня 2021 року функціонує  STEM-центр. Команда закладу з робототехніки «BrainsON» є чемпіоном Всеукраїнського фестивалю FIRST® LEGO® LEAGUE та представляла свої розробки на міжнародному рівні. В червні 2018 року команда успішно  представила Україну  на Міжнародному фестивалі  FIRST® LEGO® LEAGUE ESTONIAN OPEN INTERNATIONAL. ( м. Таллін,   Естонія),  у травні 2019 року на відкритому   міжнародний чемпіонат  FIRST LEGO League  Open Unternatioonal Turkey 2019 (Туреччина, місто Ізмір), де посіла 2 місце у номінації «Командні цінності». У травні 2021 року на Всеукраїнському фестивалі команда «BrainsON» стала абсолютним чемпіоном України та виборола перемогу "Найвищий бал у грі роботів".

Також вихованці школи щороку беруть участь у Всеукраїнському STEM-фестивалі  Robotica. Лише  цього року команда школи виборола низку призових місць на офлайн-фестивалі (7 призових місць) та онлайн-фестивалі (7 призових місць).

Багато уваги колектив школи приділяє національно-патріотичному вихованню підростаючого покоління. Одним із напрямків цього виховання є благодійність. Багато років школа є одним із лідерів волонтерського руху Черкащини. За доброчинство та постійні благодійні акції  заклад і керівник були відзначені нагородами і подяками від різноманітних волонтерських організацій, спілок та військових частин.

Віддана патріотична позиція закладу сприяє формуванню світогляду вихованців, національно-патріотичної позиції.  У школі створено кімнату-музей АТО „Шкільна родина за мир в Україні“. Щороку школа проводить благодійні ярмарки, концерти, кошти з яких направляються на допомогу дітям на лінії розмежування та гуманітарну допомогу воїнам в зоні бойових дій. За період з 2014 року до сьогодні в закладі було проведено 26  благодійних ярмарків та концертів, на  яких зібрано  близько 800 тисяч гривень.

На осінньому доброчинному ярмарку, у вересні 2022 р.,  вихованці школи та їхні батьки зібрали 68 тисяч 540 гривень, частина коштів,  .

А в грудневому -  близько 80 тисяч гривень.

Кошти були направлені на підтримку воїнів (придбання  дронів, продуктів харчування, тепловізорів, обігрівачів, генераторів, термобілизни, пошиття формених кашкетів), підтримку онкохворих дітей Черкаського обласного онкодиспансера.

Після початку повномасштабної війни росії проти України освітяни закладу постійно тримають  освітній фронт. Усі  учасники освітнього процесу, співпрацюючи з багатьма громадськими та волонтерськими організаціями,  активно включилися у волонтерську діяльність, спрямовану на допомогу ЗСУ, Теробороні.

У закладі створені творчі майстерні педагогічного та учнівського колективів, які виготовляють різноманітні патріотичні обереги, поробки,  малюнки, постійно передають бійцям Збройних Сил. Учні школи є активними учасниками акцій «Лист солдату», «Великодневий кошик для бійців», «Новорічний подарунок бійцю». Щорічно з батьківською громадою проводиться благодійна акція «Добра справа у подарунок».

Заклад організував 5 виїздів з  пізнавальними локаціями  в Парк «Сосновий бір», де діти й дорослі за посильний внесок (донат)  на користь Збройних Сил України спробували себе в керуванні роботами, пограли в робофутбол та робосумо під керівництвом тренерів та учасників шкільної команди з робототехніки AlterEgo. Любителі мистецтва ліпили з глини й солоного тіста, розмальовували гіпсові фігурки, плели браслети, познайомилися з мистецтвом мехенді. Непосиди змогли потанцювати під запальні українські пісні, а любителів співів чекала локація караоке.  Організаторами акції було зібрали близько 20 тис. грн. Частина коштів була передана команді “18000” для  придбання 3 пікапів, які дуже потрібні нашим захисникам у гарячих точках.

Щотижня діти з місією допомоги відвідують воїнів, які проходять реабілітацію в Черкаському обласному госпіталі та військовослужбовців, військової частини А 4018, підтримуючи їх моральний дух.

Усі учасники освітнього процесу, як справжні воїни тилу, постійно вносять посильну  допомогу в нашу майбутню перемогу.

Контакти

18030 м. Черкаси

вул. Надпільна, 532

Тел: +38 0472 715118

Факс: +38 0472 715118

Email:  sanatorna.ck.2st@gmail.com