Сухомлинський писав: «У наших школах не повинно бути нещасливих дітей, душу яких гнітить думка, що вони ні на що не здібні. Успіх у навчанні — єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для переборення труднощів, бажання вчитися».
У рамках святкування 100-річного ювілею видатного українського педагога 28 вересня в Черкаській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради відбулася літературна подорож для учнів початкової школи «У країні радості й добра». 4А клас у співдружності з шкільною бібліотекою підготували захід, під час якого учні 3-5 класів познайомилися з життям і творчістю В.Сухомлинського. Діти змагалися в творчих завданнях і вчилися бачити прекрасне навколо себе.
Учні школи мають змогу докладніше ознайомитися з творчістю українського педагога новатора завдяки виставці, підготовленій шкільним бібліотекарем.
Педагогічний геній Сухомлинського випередив свій час, але, як ніколи, актуальний в сучасній Україні.