День української писемності та мови 2019

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку традиційно відзначається в Україні. До святкування долучилися  вся шкільна родина Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради.

Відзначення Дня української писемності та мови розпочалося урочистим  артполем «Українською дихаю, думаю, живу…» .

Українська мова створила народну пісню. Вона піднесла мову до чарівних висот, розкривши її багатство і красу. І сьогодні протягом дня у нашій школі лунала пісня рідною мовою. Дивертисмент «Про мову пісня лине» супроводжував школярів усе свято.

 

Акція «Мовознавчий листопад» поповнила словниковий запас учасників цікавими маловідомими та застарілими українськими словами.

 

 

Вернісаж лепбуків «Української писемності золота колиска…» спонукав учнів 5-9 класів до творчої праці, пробуджував почуття національної гідності.

Стартувала естафета відеофлаєрів «Слідами Нестора Літописця», присвячена величній історичній особистості – преподобному Нестору. Учні кожної паралелі підготували для  перегляду флаєри:

  1. клас – «Нестор Літописець в картинках»;

  2. клас – «Найдавніші пам’ятки української писемності»;

  3. клас – «Житіє Нестора»;

  4. клас – «Пам’ятки писемності преподобного Нестора»;

9   клас – «Нестор Літописець в сучасному прочитанні».

Учителі разом із старшокласниками долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, щоб не тільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, а  й продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

У свою чергу молодші школярі створили невеличкий вернісаж з творчих робіт, присвячених Дню українськох писемності й мови.

Гармонійно доповнювали свято калейдоскоп висловів про мову та мозаїка Лепетунів.

 

  Завідувач шкільною бібліотекою Апасова В.А. презентувала книжкову виставку «Бринить,  співає наша мова, чарує, тішить і п’янить… », що  дала змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови.

Завершилось свято флешакцією «Коло єднання», яка допомогла сформувати в учнів розуміння того, що українська мова – скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

          Тож плекаймо чудовий сад української мови, донесений до нас із глибини віків. Шануймо ж мову наших предків, мову Шевченка і Франка. Нехай вона стане мовою наших дітей і онуків, мовою наших нащадків, щоб не зникла Україна, не зник великий материк у слов’янському морі 

          Саме вона – наша мова – втілює в собі український характер, нашу пам’ять, історію та душевну міць, наші звичаї і традиції, розум і багатющий досвід поколінь, ніжну красу і силу душі людської. І це так, бо, як сказав Володимир Сосюра: «Мова – це душа народу, а народ без мови не народ».

 

 

Контакти

18030 м. Черкаси

вул. Надпільна, 532

Тел: +38 0472 715118

Факс: +38 0472 715118

Email:  sanatorna.ck.2st@gmail.com