4 листопада 2020 року в комунальному закладі « Черкаська санаторна школа Черкаської обласної ради» було проведено відкриття XІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Метою заходу було вшанування творчої спадщини видатного сина українського народу, виявлення творчо обдарованої молоді, розвиток їх творчого потенціалу, виховання у підростаючого покоління українців поваги до культури і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.
На уроках учителі продемонстрували відеоматеріали про життя і творчість Кобзаря. Цікавими та дискусійними стали для учнів питання вікторини «Відомий і невідомий Шевченко». Представники кожного класу (47 учнів) виконали творчі конкурсні роботи:
учні 5 класів – твір-роздум «Шануй рідне слово!»
6 класів – твір-розповідь «Хто Шевченка прочитав, той багатий серцем став»
7 клас – есе «Гордість української нації»
8 клас - твір-роздум «Народні пісні і думи - свідки героїки і трагедії України»
9 клас – есе «Думою лину на Україну»
10 клас – есе «Тарас Шевченко – наш сучасник»
Учні та вчителі школи мали змогу ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою «Слово, пісня, дума Кобзаря» , яку організувала бібліотекар школи Апасова В. А.. Виставку із задоволенням відвідали як школярі молодших так і старших класів.